1. Zarząd Mennicy Polskiej S.A., chcąc zapewnić stabilne realizowanie wypłat dywidendy dla akcjonariuszy w dłuższym okresie czasu, postanawia przyjąć „Politykę Dywidendową Mennicy Polskiej S.A.” w zakresie podziału zysku Spółki za rok 2016 i lata kolejne, na warunkach wskazanych poniżej.
  2. Zarząd, w ramach Polityki Dywidendowej Mennicy Polskiej S.A. zakłada coroczne przedkładanie Walnemu Zgromadzeniu Akcjonariuszy do rozpatrzenia po uprzednim zaopiniowaniu przez Radę Nadzorczą, rekomendacji wypłaty dywidendy w kwocie nie niższej niż 50% jednostkowego zysku netto Mennicy Polskiej S.A. za dany rok obrotowy;
  3. Zarząd przy rekomendacji podziału zysku wypracowanego przez Mennicę Polska S.A., będzie każdorazowo brał pod uwagę:
    a. sytuację finansową Spółki;
    b. realizację zamierzeń inwestycyjnych;
    c. sytuację płynnościową Grupy Kapitałowej w tym jej istniejące i przyszłe zobowiązania, jak też koszt i możliwości pozyskania finansowania;
    d. uwarunkowania rynkowe;
    e. wymogi prawa oraz zapisy umów finansowych, w szczególności dotyczące nie przekraczania określonego poziomu wskaźnika zadłużenia.
     
  4. W zależności od wskazanych w ust. 3 powyżej okoliczności, rekomendacja Zarządu może być w poszczególnych latach odmienna.
  5. Decyzja dotycząca dysponowania zyskiem Mennicy Polskiej S.A. w tym decyzja co do wypłaty i wysokości dywidendy, należy każdorazowo do Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy, które nie jest związane rekomendacją Zarządu.
  6. Polityka Dywidendowa Mennicy Polskiej S.A. wchodzi w życie począwszy od podziału zysku netto Mennicy Polskiej S.A. za rok obrotowy 2016. Polityka dywidendowa podlegała będzie okresowym przeglądom i może zostać zmieniona lub odwołana z uwagi na niemożność lub utrudnienia w jej realizacji, w szczególności przy uwzględnieniu czynników opisanych w ust. 3 powyżej.